Proč jet do Ruska – 4 krásná místa

· Petropavlovsk-Kamčatskij

Hlavní město Kamčatky a také nejvýchodnější město severní polokoule. Trendem v této oblasti je takzvaně ekoturistika. Nabízí spoustu aktivit jako třeba lezení na hory, a dokonce na sopky – ty tady mají i vlastní muzeum a můžete po nich lyžovat. Dá se tady také surfovat, jezdit na kajacích.
červený prapor
· Jessentuki

S Ruskem se každému hned spojí tvrdá zima. Ta vám v Jessentuki díky bohu nehrozí. Město se pyšní titulem největších a nejpopulárnějších lázní v celém Rusku. Prameny z těchto lázní jsou léčebné. Pro různé léčebné kúry se zde využívá i bahno z blízkého jezera.

· Altajské pohoří

Ne nadarmo se jim říká „Sibiřské Švýcarsko“ a „Ruský Tibet.“ Nejvyšší horou pohoří je hora Bělucha. Ta je kompletně celá pokryta ve sněhu. Pokud se chcete vydat do této oblasti, je důležité vědět, kdy chcete jet a co je pro vás ideálnější. Buď dlouhou a celkem krutou zimu, nebo léto, kdy teploty sice někdy klesnou, takže teplé oblečení je nutností, ale jindy je velmi teplé. V létě jsou zde možné typické letní aktivity, v nádherném prostředí, jako: lezení, rybaření nebo jízda na lodích. V zimě se zase můžete projet na slavném koňském trojspřežení tedy „Trojce,“ nebo sněžných automobilech. Samozřejmostí je lyžování a bruslení.
slunce za mraky

· Stolby

Jedná se o rozlehlou přírodní rezervaci poblíž města Krasnojarsk. Město samotné je samozřejmě také velmi zajímavé ne nadarmo je kulturním centrem této části Sibiře. Přes 200 fontán a monumentů, muzea, zábavní park, koncertní haly či množství divadel mluví za sebe. Přírodní krásy blízkého okolí však předčí i toto krásné město. Stolby jsou hornatou oblastí. V našich podmínkách bych to přirovnal k Prachovským skalám. Procházíte územím monumentálních kamenných útvarů, na které lze vylézt a kochat se nádhernou přírodou a výhledem na blízké město. U těchto skalnatých útvarů je velmi těžké popsat jejich krásu a hlavně pocit, jaký na vás mohou vyvolat, proto je vřele doporučuji navštívit.