Nezanedbávejte péči o ruce

Ruce jsou naši vizitkou, i když na to mnozí zapomínáme. Jen si uvědomte, když někoho potkáte, pozdravíte se s ním, první co pozná, jsou vaše ruce. A proto by měli vypadat zdravě a spokojeně. Zdravé a hydratované ruce nejsou otázkou jednoho dne, chce to pravidelnou trvalou péči.
tetování na prstech
Kvůli malé vrstvě tuku a tenké kůži na rukách, potřebují ruce neustále hydratovat, protože se regenerují velmi pomalu. K jedněm z nejúčinnějších hydratačních krémů patří ty, které obsahují bamacké nebo kokosové máslo. Pro méně náročné, kteří chtějí ušetřit a na výsledek si déle počkají, postačí obyčejná nestárnoucí Indulona. Je třeba ruce mazat několikrát denně, důležité tedy je, aby se krémy dobře vstřebávaly. Na noc je dobré ruce namazat větší vrstvou a popřípadě na ně nasadit látkové rukavice, aby se krém přes noc vstřebával, hydratoval ruce a zbytečně se neotřel o povlečení. Tato noční péče bývá nejdůležitější péčí, kterou rukám můžete věnovat.
kroužek s diamantem
Pro ty, kteří s oblibou používají antibakteriální gely – pozor, pokožku extrémně vysušují! Nepoužívejte je proto často, ve velké vrstvě a na celé dlaně.
Důležitou součástí rukou jsou také nehty. Pokud trpíte třepením křehkých nehtů, nejpravděpodobněji vám schází důležité vitamíny. Neváhejte si tedy koupit v lékárně vitamíny obsahující B, C a E vitamíny, selen, hořčík a zinek. Tato velmi potřebná směs vitamínů upravuje i hydrataci kůže a obnovu vlasů.
briliantový prsten
Při péči o nehty, nezapomeňte také na manikúru. Můžete zkusit obyčejnou domácí manikúru, například s vyživovacími laky, které obsahují výše zmíněné vitamíny, nebo můžete vyzkoušet manikúru od profesionálů. Profesionální manikúra se postará nejenom o vaše nehty, ale i o kůžičku kolem a často je ve službě manikúry zahrnuta i hydratační péče o ruce, nebo uvolňující masáž rukou. V dnešní době to již není velká investice a má svou návratnost v zdravých a hezky vypadajících nehtech a rukách.