Drobná lež neublíží

Znáte přísloví „Kdo lže, ten krade a do pekla se hrabe“ nebo „Lež má krátké nohy“? Ať chceme nebo ne, důvody hádek jsou různé, ale asi největším z nich jsou peníze a s tím související lhaní.

Názor na utrácení peněz je rozdílný, jinak to vidí muži a jinak ženy. V dnešní době tomu již není jako v minulosti, kdy jediným, kdo o financích rozhodoval jako jediný živitel rodiny muž. Pánové vůči ženské mánii, kterou je nakupování, moc shovívaví nejsou, a přiznejme si, je to mimo jejich myšlenkové chápání.
úder pěstí.jpg

Dámy nepovažují koupi nových bot, kabelky nebo oblečení za zbytečné utrácení, pánové to však vidí zcela rozdílně. Pokud si uděláte průzkum v obou skupinách, určitě dojdete ke stejnému závěru. Zakoupení nějakého pěkného kousku pak před svým drahým odůvodníte jako výhodný nákup a zpravidla se skutečnou účtenkou neprokazujete, naopak se snažíte cenu dostat ještě o trošku níž pod tu skutečnou a nezapomenete zdůraznit, jaká to byla výhodná koupě s velkou slevou a ten poslední kousek čekal přímo na vás.

V začátcích partnerského soužití se moc praktických věcí, i vč. peněz, neřeší. Drobnější výdaje hradí dvojce střídavě a na těch větších se vždy nějak domluví. Pokud je jeden z partnerů více než spořivý, věřte tomu, že takový bude i do budoucna a nebude s ním lehké v tomto směru vycházet a s tím budou souviset i neshody.
dotek ukazováčků.jpg

Komunikujte

Základním předpokladem je mluvit, komunikovat, nedělat, že se vlastně nic neděje a čekat, že se to samo nějak vyvrbí, a to se netýká nejen vztahu samotného, ale i peněz. Je důležité mít jasno v tom, co a kdo bude platit, zda bude mít každý svůj účet nebo vše půjde z jednoho. Poradit něco, co by vyhovovalo všem, snad ani není možné. Podstatné je, abyste ke společnému řešení došli společně a oba s ním souhlasili. Také musíte počítat s tím, že v průběhu času může dojít k situaci, že nastavený systém financí budete muset změnit dle stávajících okolností.