Než koupíme dům


Koupě domuje vždy závažným životním rozhodnutím. Většinou je to investice, která spolkne veškeré životní úspory nejen budoucího majitele, ale mnohdy i jeho ochotných příbuzných. Kolikrát ani to nestačí a je zapotřebí ještě pomoc některé banky. Proto je potřeba zapojit hlavně rozum a nenechat se zlákat k nějakému nepředloženému kývnutí. Nejprve je potřeba zauvažovat o tom, co si vlastně od svého budoucího domova slibujete.
§  Co by měl mít a co naopak můžete oželet.
Ideální je, pokud si můžete nejprve prohlédnout domy na stránkách některého prodejce nemovitostí.Alespoň získáte představu, v jaké cenové relaci se domy pohybují.
realitní makléř

Je dobré mít oporu

S všeobecnou představou můžete směle vyrazit do terénu. Tam se hodí opět podpora, ale tentokrát v podobě nějakého nezaujatého přítele. Až na Vás u některého domu makléř vychrlí všechny důvody, proč musíte mít právě tento dům, budete mít vedle sebe někoho, s kým se můžete poradit.
§  Nenechte se hlavně stálým postrkováním dohnat k rychlému podepsání kupní smlouvy.
Někteří realitní makléři Vám budou tvrdit, že za domem už čeká fronta netrpělivých zákazníků, kteří chtějí právě jen a jen tento dům. Proto nesmíte otálet! Naopak, otálejte. Poohlédněte se i někde jinde. Nekupujete přeci věc za pár korun.

Hledejte informace

Spoustu informací o vybraném domě můžete získat i na internetu. Jedním ze zdrojů je katastr nemovitostí. Tam se dozvíte
–         základní údaje o domě
–         jméno a adresu majitele
–         jestli není na nemovitosti zástavní právo
–         zdali není dům zatížen věcným břemenem.
přívěšek u klíčů
Tyto informace jsou zadarmo. Pokud byste chtěli podrobnosti, pak musíte na Czech point. Ten se nachází na poště a informace získané z tohoto zdroje už jsou zpoplatněné. Rozhodně je důležité zjistit, komu patří domy a pozemky v okolí. Jestli některý z okolních majitelů nezpůsobuje svým sousedům nějaké problémy.