Dejte na dostupné bylinky

Možná po přečtení titulku mávnete rukou. V dnešní době a bylinky? Vždyť žijeme v moderní době. Na všechno jsou dnes přece léky. Jsou dostupné, užívání je pohodlné, úlevu můžeme mít vždy při sobě a kdykoliv kdy pocítíme nějaké nepohodlí s těmito onemocnění polkneme tabletku.
Otázkou je, jestli právě tenhle způsob „léčení“ je tím správným. Tabletky obsahují totiž v podstatě tytéž látky, co najdete v bylinkách.
kulinářské byliny
Jenže v malém, lékárnicky bezpečném množství, tak aby se náhodou nikdo nemohl předávkovat. Taky jsou pročištěny a chemicky zbaveny všeho kolem. A co jde nejvíc proti jejich efektnímu působení je právě ten způsob užívání. Hektické, ve spěchu, jen abychom měli tabletku v sobě. Zapíjíme troškou vody, na lék se nesoustředíme, léčíme se prakticky v běhu.
Příprava výluhu, Té zabere trochu času. Je to rituál. Byliny musíte připravit, odměřit. Zalijete téměř vařící vodou a pak čekáte, než se droga vyluhuje. Po celou dobu dýcháte vůni, kterou nápoj vydává. A pak si přidáte trochu medu, posadíte se pod deku, vezmete si knížku a v klidu popíjíte. Už tohle zastavení, samo o sobě léčí. Vypadnete ze spěchu a stresu. Necháte svému tělu možnost nastartovat své samoléčebné mechanizmy.
bobule borůvek
Jaké bylinky jsou vhodné pro popíjení?
Především Šalvěj. Odvar popíjejte s medem. Můžete jej i kloktat při zahlenění. Působí na organismus celkově a také močopudně. Je to kouzelná bylina, která zharmonizuje celý organismus a může pozitivně ovlivnit i vaší, náladu.
Tymián, Další léčivka na nemocný krk, kašel. Lžičku sušeného Tymiánu zalijte vařící vodou. Po pěti minutách můžete popíjet. Jako ze spousty léčivek lze vyrobit i sirup.
Lípový květ. Klasika našich babiček. Léčí nachlazení celkově. Čaj z Lipových květů navíc nádherně voní, a tak pozitivně ovlivňuje i atmosféru při léčení
sušené listy
Jitrocel. Další klasická léčivka, ze které vyrobíte především účinný sirup proti kašli. Oblíbí si ho určitě vaše děti.
Těmito bylinkami výčet přírodních léčivek nekončí. Věděli jste, že třeba obyčejná borůvka lesní obsahuje přírodní Codein? Drogu, která uklidňuje a léčí silný kašel?