Hubnutí přirozeně a zdravě!

Snad každý druhý z nás se snaží vylepšit svou postavu a zhubnout přebytečná kila. Udržovat se fit a ve formě a mít vytouženou postavu nebývá tak úplně snadné. Chce to totiž hodně sebekázně, motivace a silné vůle. Všichni moc dobře víme, že je základem všeho správná strava a dostatek pohybu. Ale jak správně jíst a kolik pohybu stačí? To je možná občas otázka pro nás všechny, na níž často neznáme tu správnou odpověď. Někdo si myslí, že je nejlepší celkově málo jíst a třeba úplně přestat jíst maso.

ovoce a zelenina

Pokud se již o hubnutí zajímáte, možná už víte, že tohle je největší chyba. To nejdůležitější právě je, jíst pravidelně a rozumné porce. Často máme velké oči a zdá se nám, že takovou porci určitě sníme. Pak se ale zbytečně přejídáme, protože hlad má velké oči! A co se týče masa, to může být škodlivé až při velkém množství. Maso ale jinak naše tělo potřebuje, takže si ho určitě párkrát do týdne dopřejte. Obsahuje totiž proteiny, které jsou nezbytné pro naše tělo a tudíž pro hubnutí a formování postavy. Zvláště je vhodné kuřecí maso a také hovězí. Ale proteiny či bílkoviny můžete získat také z jiné stravy.

zdravé jídlo

Jsou to vejce, tofu, ořechy, luštěniny, špenát atd. Takové potraviny s velkým obsahem bílkovin je nezbytné zařadit do jídelníčku. Pokud tedy chcete hubnout, je velmi důležité zařadit do jídelníčku bílkoviny a omezit přílohy, sladkosti a bílé pečivo. Každý den byste měli jíst ovoce a zeleninu a těmi nahradit běžné přílohy. Možná jste ale slyšeli o moderním způsobu hubnutí, kterým je ketogenní dieta. Ta zahrnuje stravu založenou na bílkovinách, ale není zas tak zdravá, jak se o ní říká. Může vám chybět několik důležitých vitamínů a látek, které vaše tělo potřebuje. A ty získáte ve výživových doplňcích stravy, které jsou také velmi zdravé a napomáhají hubnutí. Ty nakoupíte na goodly.cz a vaše tělo vám poděkuje!