Milovaná zvířata

Jo jasné, že asi každý člověk má rád zvířata. A hlavně děti nejsou výjimkou. Děti mají rády zvířata hlavně proto, že jsou heboučká a že se zvířaty strašně moc rádi mazlí. Byla jsem velmi ráda, že jsem měla doma dva pejsky. A musím říct, že jsem vyrůstala s těmi pejsky a připadalo mi to naprosto normální a taky jasné. Protože jsem si nedokázala představit, že bych jako dítě nevyrůstala s nějakým zvířátkem. My jsme totiž navíc bydleli na vesnici, kde měl psa opravdu každý. Myslím si, že pes na vesnici odjakživa patří, stejně tak jako další zvířata.

Se psy je zábava.

A těch koček! Vždycky když jsem šla ven, přihnalo se ke mně tolik kočiček, že jsem ani nevěděla, jakou jsem měla dříve pohladit. Na druhou stranu, ale tohle bylo docela smutné. Protože mnoho koček opravdu nemělo svůj stálý domov. Jen nějací lidé krmili kočky jen tak venku. A já jsem vůbec nevěděla, kde ty kočky potom jsou, když je třeba venku strašný mráz a zima anebo hodně prší. Proto jsme s tatínkem vyráběli ze dřeva takové jednoduché domečky, kam by se mohly kočky schovat před deštěm anebo před mrazem. Přece jenom je lepší se schovat v nějaké dřevěné boudičce než třeba někde pod stromem anebo pod nějakým mostem, kde hodně fouká a není tam bezpečno.

Koťata jsou oblíbená.

Myslím si, že by lidé měli svá zvířata, hlavně kočky kastrovat.  Protože jedině s kastrací se dá eliminovat počet toulavých koček anebo psů. Vemte si, jak jsou plné útulky. Myslím si, že je to opravdu škoda. Je mi někdy z toho opravdu smutno, když si vezme někdo nějaké zvíře a potom ho vyhodí. Mně se to nelíbí a myslím si, že zvíře by mělo zemřít i tam, kde vyrůstá. A jak jste na tom vy? Máte doma nějaké zvířátko, které máte nesmírně rádi? Já jsem si taky pořídila papouška a musím říct, že větší zábavu jsem snad nikdy nezažila. Netušila jsem, že s papouškem se dá užít tolik legrace.