Hubnutí je v hlavě a v odhodlání

Určitě jste už zaslechli o ketogenní dietě, kterou také můžete najít pod názvem bílkovinná, keto anebo nízkosacharidová dieta. Dieta působí, protože v případě, že striktně držíte tři týdny, měsíc či měsíce tuto nízkosacharidovou dietu a neporušujete podmínky, jíte dietní potraviny, které vám dodává firma, jenž vytvořila systém této diety, tak zpravidla zaručeně hubnete. K tomu je vhodné zjistit výpočet BMI.

Jenže kámen úrazu je v tom, že většina lidí nedokáže už po celý zbytek života držet dietu a zabývat se složením stravy. Takže, když se pak navrátíte ke svým bývalým stravovacím návykům, váha se pomalu opět dostává tam, kde jste začali. A někdy jo-jo efekt je tak zlý, že vám ještě nějaké kilogramy navíc přihodí.

Je proto vhodnější popřemýšlet o tom, že je nutné změnit stravovací návyky, a hlavně dosud zavedený životní rytmus. Hubnutí je v hlavě, říká se a bude to pravda.

mentální zdraví

Jestliže jste celý život zvyklí po práci přijít domů, dosyta se najíst a spokojeně spočinout v pohovce, dát si zasloužené kafíčko po celodenní dřině a k tomu pár zákusků, je nasnadě, že i když zhubnete díky ketogenní dietě, po jejím ukončení kilíčka zákonitě vyskočí zpátky nahoru.

Položte si ruku na srdce a zodpovězte si otázku:

„Jestliže jsem zhubnul/zhubnula a dokázal(a) jsem držet dietu po celou dobu, co mi brání, abych změnil své stravovací návyky?? „

ketogenní dieta

Pohodlí, zvyk? Pochvalte se, pokud skutečně zvládnete ketogenní dietu držet a vydržet, to znamená, že máte pevnou vůli, takže s tím prostě „jen“ budete pokračovat dál. Neznamená to, že už do konce života musíte držet dietu, nikoliv, vy se jen umírníte ve spotřebě potravin, přidáte chůzi či jiný druh aktivního pohybu, ke kafíčku si dáte už jen jeden ovocný dortík a je vhodné každý den zařadit proteinové jídlo, byť by to bylo proteinové smoothie nebo dopolední proteinový koktejl. A vaši sníženou váhu si zaručeně udržíte!!