Celoroční mobilní dům nemusí být jen ústupek

Dokážete si představit bydlet celý rok v mobilním domě? Někteří lidé se domnívají, že jde o bydlení podřadného typu, a že to v podstatě s pohodlím a komfortem nemá nic společného, ovšem mnohá tvrzení se neopírají o vlastní zkušenost a dostatek informací.

Velikost obytné plochy je srovnatelná s dvoupokojovým bytem – mnoho typů celoročních mobilních domů Lavarohouse staví svůj úspěch na velikosti obytné plochy. Můžete se sami přesvědčit o komfortu a bydlení v takovém prostředí, jestliže navštívíte vzorový objekt a posoudíte jeho koncepci, vnitřní uspořádání, vybavení a úložný prostor.

relaxační koutek v domě

Objekty jsou nízkonákladové – ceny mobilních domů dnes velmi úspěšně konkurují cenám bytů nebo jiných typů domů a navíc je zde další bonus – bydlení v dobře zatepleném prostoru, který nevyžaduje značné náklady na vytápění. Je zde možnost postavit se, obrazně řečeno, na vlastní nohy, s využitím vytápění objektu dřevem, střešní fotovoltaikou či solárními kolektory, vlastní studnou a septikem a vlastním zásobníkem na čistý propan. Čím více jste nezávislí v tomto směru na všem vnějším (na jiných společnostech, firmách nebo dokonce státu, tím menší pravděpodobnost nějakého problému).

květiny na zahradě

Příroda není jen prázdný pojem – čím dál více lidí se zajímá o zdravou výživu a zdravější životní styl a nenechá se balamutit civilizačními pozlátky, z nichž mnohá jsou jen falešná. Být blíže přírodě se dnes stává cílem mnohých z nás a uvědomujeme si, že jsme její součástí, a že má něco do sebe procházka v lese, dýchání čerstvého vzduchu, ticho a klid a minimum stresových faktorů, které bývají nejčastější příčinou zdravotních neduhů. Posezení pod pergolou, pěstování rajčat nebo mrkve a sklizeň jablek z vlastní zahrady je přece také bonus. A čím lépe se staráte o své tělo, tím lepší výsledky budete mít i v oblasti psychiky a zároveň v mezilidských vztazích v rodině i mezi přáteli nebo sousedy.