Čeho si ceníte na mobilheimech nejvíc

Pocit svobody

Mobilní domy umožňují alternativu vlastního bydlení, které se v poslední době stává dostupnějším, než všechny ostatní typy nemovitostí. Realitní trh s byty, rodinnými domy a rekreačními nemovitostmi se převrátil do mnohdy děsivého scénáře, kde reálná cena objektů ustupuje tržní ceně, a ta je mnohdy nad chápání zdravého rozumu. Dalo by se říci, že dostupnost vlastního bydlení se pro mnohé z nás stává říší sci-fi, a přitom je právo na důstojný život jedním z pravidel slušného mezilidského chování.

ložnice v mobilním domě

Nemáme v úmyslu tu vyzdvihovat minulý režim, ale za socialismu se postavily tisíce bytů a v podstatě až na pár výjimek, většinou kriminálních živlů, měl každý zajištěné bydlení, aniž by se musel zadlužit na celý život mnohdy neúnosnou hypotékou. http://www.e15.cz/finexpert/bydlime/nemovitost-v-drazbe-a-financovani-hypotekou-lze-to-vubec-skloubit-1332088

Mobilní domy představují jistou variantu, která je dostupnější, než předražené byty a domy, a jde také o to, že se jedná o vlastní bydlení, nikoli SVJ nebo družstevní byt. Výhodu mají ti, co si nechají umístit mobilheim na vlastní rekreační parcele, např. po bývalé dřevěné chatě. Mnoho mobilních dřevostaveb je celoročně obyvatelných a dalším plus je v nich úspora nákladů.

zelenina ze zahrádky

Úspora nákladů na bydlení

Bydlení v mobilheimu nabízí snížit náklady na vytápění a celkový provoz domácnosti. Je možné to vyřešit například vytápěním dřevem v krbových kamnech, vařením na propan-butanu namísto zemního plynu, instalací fotovoltaických systémů pro výrobu elektrické energie a ohřev vody a samozřejmě vlastním zdrojem pitné vody ze studnového vrtu.

Některé mobilní dřevostavby jsou označené certifikátem jako budovy s energetickým štítkem B, což je druhý nejúspornější stupeň budov určených pro trvalé bydlení. K dalším úsporám tedy dochází i minimalizací úniku tepla skrze stěny, strop a podlahu, které by měly být důkladně zateplené.

Velkou výhodou nových mobilních dřevostaveb jsou i velmi nízké nároky na údržbu, které nevyžadují žádné vysoké poplatky, jak je tomu např. u placení do fondu oprav v bytových domech.