Animovaní hrdinové

Animované americké pohádky jsou velmi oblíbené, a i když jsou tvořeny spíše pro děti, dívají se na ně s oblibou i dospělí. A taky aby ne. Humor v nich použitý totiž občas můžou pochopit především dospělí. A když je ještě máme předabované do našeho krásného českého jazyka plného dvojsmyslů, někdy to pro děti ani moc není. Tedy ne úplně celý film ale určité pasáže a poznámky, samozdřejmě. A jistě se vám to už stalo, při sledování například velmi oblíbeného zeleného zlobřího hrdiny Shreka. Některé hlášky, opravdu nejsou tak úplně pro dětské uši.
rybka Nemo
Děti to ale naštěstí nechápou a my se tak můžeme jen modlit, že se na to nebudou ptát. Ale i tak jsou animáky velmi populární a my je doslova milujeme. Děti si své kreslené hrdiny oblíbí a nejradši by je pak měli úplně všude a na všem možném. Od plyšáků, přes plastové nádobí až třeba po povlečení a oblečení. Animovaní hrdinové mezi dětmi vytvoří doslova davové šílenství a my se zabavíme u vtipných hlášek s milým pohádkovým příběhem. Nakonec jsou spokojení všichni. Tvůrci, obchodníci, děti a my dospělí také. Každý si utrží to svoje. A tak to také vlastně má být. No a jaké, že nejlepší a nejoblíbenější animované trháky mám na mysli? Které zaujaly bezpochyby kromě dětí, také nás dospělé svým vtipem a originalitou?
Myslím, že snad nikdo nebude moc namítat, když na první místo umístím již zmiňovaného Shreka. Dále už to ovšem nebudu seřazovat jako pořadí, protože některé snímky mi dělají problém umístit, mám je totiž ráda všechny, takže to nechám raději na každém z vás:
·         Simpsonovi jako seriál i celovečerní film Simpsonovi ve filmu
·         Hledá se Nemo a jeho pokračování Hledá se Dory
·         Doba ledová
·         Madagaskar
·         Já, padouch
·         Lovecká sezóna
·         Za plotem
·         Ratatouille
·         Příšerky s.r.o.
·         Toy Story: Příběh hraček
roztomilá myš
Každý z těchto úžasných animovaných snímků se dočkal i svého pokračování a také není vůbec divu. Když se něco líbí, pokračování se přímo nabízí. A my se rádi podíváme.