Všechno má svá pravidla

Tak to v životě bývá a chodí, že úplně snad na všechno existují nějaká pravidla, hranice, stanovené mantinely nebo o zákony. Abychom se moc nedivili, dokonce i v takovém sortimentu jako jsou přepravní palety, nalezneme řadu nařízení a pravidel. Pokud nebudou parametry naplněny podle určitých stanovených norem, můžeme vcelku s jistotou počítat s problémy nebo jinými omezeními.

palety naskládané ve skladu na sobě ve větším množství

Co vlastně paleta je?

  • Jedná se o plochý pevný podkladek, který se používá pro přepravu zboží nebo materiálu. Díky svému provedení se dají palety skládat na sebe, a tudíž nezaberou tolika místa. Díky tomu přepravci využijí nejen ložnou plochu nákladního automobilu, ale i zároveň na skladě ušetří mnoho volného prostoru.
  • Je vyrobená tak, že otvory umožňují snadný přesun vysokozdvižnými nebo nízkozdvižnými vozíky, což rozhodně ušetří lidskou sílu. Otvory jsou v tomto případě čelní i boční, tudíž se nemusí nijak speciálně manipulovat s přepravními produkty.
  • Nejčastějším materiálem je přirozeně ošetřené dřevo kvůli odolnosti a také škůdcům, kteří se ve dřevě zdržují.

vysokozdvižné vozíky překládají zboží na paletách, konkrétně plastové láhve s vodou

Nejpoužívanější typ jsou přepravní palety

V podstatě jsou označeny podle norem, z kterých se dá snadno vyčíst, kdo je vyrobil. Jen předepsané a dodržené normy dovolí, aby takovýto materiál byl respektován v zahraničí palety od paletymorava.cz patří mezi kvalitní produkty a není divu, jelikož jsou vyráběny certifikovaným výrobcem. Mimo Euro palet zde můžeme zakoupit přepravní obyčejné nebo atypické tvary, případně si objednat bedýnky nebo paletové ohrádky. Záleží na tom, co budeme potřebovat přepravit nebo zabezpečit. Zvláštním typem jsou takzvané gitterboxy, které se dají na sebe také pěkně stohovat, ale navíc přepravní materiál uchovají schovaný, rám je z ocelového plechu a pletivo bude jistit boční a volné prostory. Jedná se vlastně o takové speciální přepravní klece, které jsou v nabídce různých rozměrů, podle potřeby zákazníků.