Připravte se na problémy

Když se člověk ocitne v nesprávný čas na nesprávném místě, může mu to zkazit náladu, ale dost možná to může mít i ještě daleko horší následky. Protože lidé jsou různí a kromě těch, s nimiž je každý rád, jsou tu i ti, o které nikdo ze slušné společnosti nestojí.
Existují i lidé, kteří dokážou nepříjemně lézt na nervy, existují ale i ti, kdo se snaží druhé při vhodné příležitosti připravit o nějaký ten majetek. A existují i tací, kdo mají sklony k násilí, a to nejednou takové, že před nimi není žádný člověk v bezpečí.
A pokud už se jednomu nepodaří zabránit takovému neblahému setkání s násilníkem, má vlastně na výběr jenom ze dvou možností.
muž při treninku
Lze doufat, že to třeba skončí jenom pár fackami a v nejhorším případě v nemocnici, že to nebude mít fatální následky.

Lze si pořídit paralyzér.

Nevím jak vy, ale když se tak zaobírám těmito dvěma alternativami, připadá mi daleko sympatičtější ta druhá. Prostě proto, že dává člověku možnost z toho nějak „vybruslit“. Protože ?
Paralyzér je ruční zbraň určená k sebeobraně, jež nemá smrtící ani destrukční účinky a je tak vlastně přímo nejefektivnějším prostředkem, jímž se lze proti agresorovi bránit. Protože se člověk ubrání a zároveň neriskuje, že by se později dlouho licitovalo o tom, nakolik byl ten který obranný zákrok přiměřený, došlo-li při něm u pachatele k újmě na zdraví či dokonce životě.
Paralyzér má pouze dva hroty, mezi nimiž probíhá elektrický proud. A pokud se těmito hroty dotkneme svého protivníka, dostane tento elektrickou ránu, jež na určitou dobu sníží jeho pohyblivost a vyvolá ztrátu rovnováhy a zmatenost.
Stačí-li to pro zklidnění pachatele, stačí jen půl sekundy k vyvolání intenzivní bolesti a k vylekání, po jedné až dvou sekundách přichází intenzivní bolest, křeče a ztráta rovnováhy, po třech sekundách je tu velmi intenzivní bolest, pád útočníka, zmatenost a dezorientace.
Stačí se případného útočníka jenom dotknout hroty a zmáčknout spoušťa dotyčný má pech. Není mu sice spáchána zase až tak strašná újma, ale ani tuto si nedá za rámeček.
silueta karatistky
A máte-li tak povinnost navštěvovat pochybná místa, nebo není vyloučeno, že byste se tam mohli ocitnout třeba i čirou náhodou, a je vám osmnáct a více let, pořiďte si takový paralyzér. Nejlépe nějaký kvalitní a funkční v cenové relaci od půldruhého tisíce korun, jenž je zaručeným prostředkem vaši sebeobrany.
Už se nebudete muset bát.