Originální kreativní koníček – vyrábění z Fima

Fimo je vlastně polymerová hlína, která pochází z Německa. V dnešní době se prodává na celém světě a vyrábí se v mnoha barevných variantách. Používá se převážně na výrobu šperků, doplňků či různých drobností do interiérů. Po vytvarování se hmota peče po dobu 30 minut a poté do nich mohou být prováděny řezy, vrtání, může se na ně malovat apod.
malé figurky
Existuje několik technik, kterými můžete výrobky zpracovat. Příkladem může být skulptování, mramorování, leštění a mnohé další.
Povrchové úpravy jsou nejčastěji provedeny lakem nebo malováním.
Jejich cena je velmi dobrá, takže se dnes dokonce používá i v mateřských školkách.

Dají se modelovat různé panenky, zvířátka, jídlo a mnoho dalších předmětů.
Velmi hezky vypadají i šperky. Pokud je ten, kdo je vyrábí velmi šikovný, dokáže vytvořit i takové věci, o kterých se vám nikdy ani nezdálo.
Velmi dobré je, že se k fimu dá chovat jako k normální plastelíně. Návodů na to, jak si něco vytvořit najdete na internetu opravdu velké množství.
fimo postava
Dávejte pozor ale na to, že na světlé barvy fima se chytá opravdu všechno. Při přerušení práce je dobré fimo zakrýt nějakým igelitem, aby hmota nevyschla.
Hmoty na fimo existují asi tři. Pokud s fimem zrovna začínáte, zkuste vyzkoušet typ fimo soft nebo fimo classic. Pokud vás tvoření z fima chytne, můžete si objednat i ten poslední typ. Všechny tyto typy mají neuvěřitelnou škálu barevností, třpytu a všeho možného. Opravdu se s tím dá velmi dobře vyhrát. Hlavně se nebojte experimentovat. Možná z toho nakonec ještě vznikne i něco úžasného, co vám každý bude moct závidět.
květinový náramek
Pokud nemáte v dohledné době nic moc v plánu či na práci, zkuste si objednat nějakou tu fimohmotu a zkuste něco vykouzlit. Třeba vás to také začne bavit a stane se z toho vaše hobby J. Určitě se není čeho bát, jelikož všechno se má alespoň jednou zkusit.