Když je čtení vášní

Vše nasvědčuje tomu, že Češi jsou stále velmi vášniví čtenáři, což je samozřejmě bezvadné a svědčí to o naší kulturnosti. Bohužel některé knihy nejsou právě nejlehčí. Třeba takový Quo Vadis od Henrika Sienkiewicze se v tašce vydatně pronese. Nemluvě o tom, že člověku s lety slábne zrak a tak ani s brýlemi nejsou stránky čitelné. Můžete být zastánci tradiční knihy, ale dříve či později přijdete na to, že pořídit si čtečku je mnohostranně výhodné.

muž s velkou knihou

Pozor, důležité je pořídit si čtečku, nikoli tablet. Tablet totiž není pro běžné čtení vhodný. Kvalitní čtečky využívají nejpokročilejší E-Ink technologie, díky kterým displej vypadá jako papír a nemusíte se obávat slunečních obrazů na obrazovce. Čtení z čtečky je nesrovnatelně komfortnější než čtení na počítači nebo tabletu a docela snadno simuluje tradiční knihu. Je ovšem hlavně lehoučká a je zde nastavitelná velikost písma, takže i člověk s poměrně silným poškozením zraku si může komfortně číst. Baterie vydrží dlouho bez nabití. Pokud nebudete využívat wi-fi, vydrží až měsíc bez nabití. Můžete na ni uložit 1400 knih. Velkou výhodou je, že si můžete knihu nakoupit online například přes Bux, zaplatíte prostřednictvím sms a knihu si stáhnete během několika minut a můžete se do lákavého příběhu začíst ihned. Ceny e-knih jsou samozřejmě výrazně nižší a pro lidi, kterým není lhostejný osud planety, není bezvýznamná informace, že velmi výrazně šetří lesy. V nočních hodinách mnozí ocení také podsvícení displeje, takže si můžete číst kdykoli v noci, aniž byste si museli zapínat světlo.
velká knihovna

Pokud potřebujete, můžete ji využívat i jako tablet, je možné se kdykoli připojit na wi-fi a využívat služby internetu. Může sloužit také jako MP3 přehrávač. Můžete si na ní tedy pouštět buď hudbu, nebo ji využívat nejen ke čtení elektronických knih, ale také k poslouchání audioknih.