Jak vhodně vybrat křeslo

Křesla hovorová
Toto křeslo byste si měli pořídit v případě, že vám stačí na krátké posezení. Můžete si v klidu posedět s kamarády, anebo si zde chvíli číst, případně v tomto křesle pracovat, ovšem není vhodné, abyste v tomto typu křesla seděli dlouhé hodiny v práci nebo třeba při práci na počítači.
blondýna v křesle
Křeslo Eamesových
Srdeční váha, to je poslání tento typů křesel. A co že to znamená? Toto křeslo nemá nic společného s hmotností. Toto křeslo můžete mít i místo lůžka, jelikož se dá rozložit do téměř vodorovné polohy. Ovšem cílem srdeční váhy je, dostat srdce na stejnou výškovou úroveň jako paty. Proč?

Kvůli lepšímu krevnímu oběhu a také proto, aby se tolik nenamáhaly nohy, pokud máte křečové žíly. Eamesových křeslo je ideální pro relaxaci a odbourávání stresu. Tyto typy křesla vypadají ve své prvotní fázi jako obyčejné křeslo na sezení, ovšem je v nich skrytý patent, který křeslo rozloží. Buď tím, že se do něj opřete zády, nebo tím, že převážíte svou hmotnost dozadu, případně si pomůžete elektrickým ovládáním, které je ke křeslu přimontované. Ovládání je většinou na opěradle křesla, ale může se vyskytovat i zvlášť na ovladači.
oranžové křeslo
Křeslo relaxační
Toto křeslo je ideální ke sledování filmů nebo k dlouhodobému trávení času. Věděli jste, že během jednoho celovečerního filmu podle odborníků změní člověk polohu při sezení až tři sta krát? Podvědomě se totiž snažíme odlehčit svou váhu a najít co nejpohodlnější polohu zároveň. Křesla, která jsou určená na dlouhodobou relaxaci, jsou proto vyrobená ze studené (líné) pěny, která se před tím používala pouze pro matrace.

Tyto viskoelastické pěny mají otevřenou buněčnou strukturu, což znamená, že se přizpůsobí vašemu tělu podle teploty. Při nižších teplotách tuhnou, při vyšších měknou – to dodává této pěně na komfortu. Tato pěna také dokonale rozptyluje tlak váhy.