Houpáním ke stavu blaženosti vašich dítek

A nejen miminka, ale i větší děti milují houpání. Přemýšleli jste někdy nad tím, proč tomu tak je? Určitě vás také napadlo, že houpání na houpačce se dá přirovnat k pocitům dítěte, které zažívá v prenatálním období u maminky v bříšku. V bříšku je v naprostém bezpečí a pohupuje se v plodové vodě, a proto má zafixované pohupování jako příjemný a bezpečný stimul i pro hraní, když se z bříška dostane ven. Proto tolik malé děti milují houpačky do bytu https://www.chytraliska.cz/kategorie/detske-hracky-na-ven-a-zahradu/detske-zavesne-houpacky/.

dítě houpačka

Položte si i vy, dospělí, otázku, co vám říká houpání? Už jste na to také přišli?? Nejen děti, ale i my, dospěláci milujeme chvilky na zahradní houpačce anebo v houpacím křesle či v síti pověšené na zahradě mezi dvěma stromy. Kývavý pohyb totiž zároveň uklidňuje a nechává proudit naše smysly bez zábran až ke snění a rozjímání.

houpací síť

Děti to mají trochu jinak, ony houpáním – s nadsázkou lze říct – i rozvíjejí své motorické schopnosti. Zvláště větší děti, když přijdou na způsob, jak zaktivní tuto kývací činnost, že se musejí naklánět dozadu a dopředu, zapřít se tělíčkem, až je zvyšující se adrenalin vystřelí do vzduchu a ony jsou šťastné, že to dokázaly. Zvyšují tím nejen svou pohybovou šikovnost, ale i přirozenou inteligenci.

Známe dětské houpačky na zahradu, ale i závěsné do bytu, kde nepotřebují žádný zvláštní prostor. Postačuje ji připevnit na obrubeň dveří a radost z pohupování může začít. Je to prostě nutný doplněk pro všechny děti počínaje od miminek, kdy už dokážou sedět, až po školní dítka.

Ani miminka nejsou ochuzeny od kolébání – u maminky na rukách, v kolébce, v kočárku. Jemné kolébání dítě přivádí do stavu blaženosti, který zažívaly u maminky v děloze. Proto dopřejte svému batoleti houpačku na doma, která je naprosto bezpečná. Budete s dítětem v kontaktu a zároveň ono bude šťastné, veselé a vrátí se pocitově do dob bezpečí, které vy spolu s pohupováním v něm budete upevňovat.