Poškození kůže a jak jej řešit

V průběhu života prochází naše tělo různým vývojem, nejdříve rosteme do výšky, následně můžeme i do šířky, například v průběhu těhotenství u žen. Během celého lidského času dochází k poškozování našeho největšího orgánu, tedy kůže. Ať již se jedná o drobné poškození jako je říznutí nožem až po větší zásahy jako jsou chirurgické operace, vždy se dokáže tento orgán ze zásahů vzpamatovat. Jen někdy mu to trvá déle a někdy natolik dlouho, že ani lidský život není dostačující, aby se poškození spravilo.
praskliny na silnici
Je tedy na nás, abychom s estetickým problémem tělu pomohli. Základem je předcházení vzniku, například v případech, kdy víme, že bude docházet ke změně tvaru těla, tak příslušná místa promazáváme vhodnými produkty. Výrobků na trhu je mnoho, ale lze rozhodně doporučit všechny přírodní oleje, jedním ze základních je mandlový olej, ale komu nevadí tak naprosto nejvhodnější je nesolené sádlo. Svým složením dodává pokožce to, co potřebuje a zaručuje její lepší elasticitu, ale je pochopitelné, že ne každý se zvládne sádlem mazat.
Důležité je upozornit, že nedochází ke změnám pouze u žen, ale stejně často i u mužů, a to například při změně pohybu a výraznějšímu cvičení dochází k rychlejšímu růstu svalů a napínání kůže, což následně způsobuje malé jizvy. Vhodné je tedy vzít v úvahu i tyto okolnosti.
tetování na břiše
Zároveň i jemná masáž místa, které je takto poškozené dokáže pomoci zvlášť, pokud ještě navíc použijeme nějakou mast či sádlo. Několik dobrých ohlasů je i na ovčí lanolin, který funguje podobně jako sádlo.
Pokud však víme, že poškození je natolik rozsáhlé, že nám již nepomůžou masti ani případné lékařské zákroky, tak je možné zakrýt poškození vhodným tetováním, i na těch nejvíce viditelných místech je možné vymyslet vkusné tetování, které svým tvarem skryje původní poškození a jeho nositel se tak bude cítit lépe ve společnosti.