Na co si dát pozor při čištění podlah

Je pravdou, že uklízeč či uklízečka je považováno za poněkud podřadné povolání. Všeobecná představa je, že se jedná o práci, která vyžaduje jen minimální znalosti či dokonce praxi. Zkrátka něco, co může dělat každý a co je vhodné prakticky jen jako přivýdělek pro osoby v důchodu. Přitom tomu tak vůbec není.

Jistě, u mnoha lidí, kteří jsou takto zaměstnáni, to platí. Avšak pokud chcete mít práci v profesionální uklízecí firmě, pak zjistíte, že nároky jsou zde poněkud vyšší, než jste čekali. A je to jen pochopitelné, koneckonců pokud si ona firma chce udržet dobrou pověst, pak musí zaměstnávat pracovníky, kteří skutečně vědí, co dělají.

uklízečka při práci

Stačí se podívat například na čištění podlah. To se zdá jako jednoduchý úkon, nad kterým není potřeba příliš přemýšlet. Pravda je ale jiná, neboť je to mnohem složitější, než se na první pohled zdá.

Například je nutné vzít v úvahu, o jakou podlahu se jedná. Jsou to parkety? Lino? Koberec? A jaký typ konkrétně? Podle toho musíme zvolit vhodný čisticí prostředek. Pokud bychom například na koberec použili SAVO, jistě by jej to vyčistilo, avšak náš zákazník by s velkou pravděpodobností příliš spokojen nebyl.

základní úklidové prostředky

Pak je tu také typ nečistot, se kterými je potřeba si poradit. Ty mohou být různé, od skvrn od kávy či vína přes bláto až dokonce po krev. A pracovník vždy musí zvolit takovou metodu, aby nečistotu dokonale odstranil, avšak zároveň nijak nepoškodil podlahu. A to v některých případech není nijak snadné.

To vše se samozřejmě netýká pouze podlah, nýbrž všech povrchů, které je potřeba vyčistit. A uklízeč musí vždy naprosto přesně vědět, jakou metodu i přípravek použít. To platí zejména ve velkých kancelářských budovách, kde na vzhledu velmi záleží a které musí být vždy perfektní.

Je tedy jasné, že pokud se chceme tomuto oboru věnovat profesionálně, je dobré mít alespoň základní znalosti například z chemie a biologie. Věřte, že se vám rozhodně budou hodit.