Klementýnka a naprostý blázinec, kniha o dívce, která bude mít bratříčka

Klementýnka se v pondělí probudila a hned si lehla se skicákem na zem. Zrovna se rozhodla nakreslit krávu s povislou tlamou, přičemž jí o čí tekly řeky slz. Sama Klementýnka se skoro rozplakala nad svou kresbou. Byla moc spokojená s tím, jak se jí povedla. Takový typ obrázku Klementýnka nakreslila schválně. Chtěla ho totiž věnovat otci, aby mu zlomil srdce. Poté se oblékla a sešla do kuchyně, kde byli rodiče a její bratr.
zajímavá kniha
Maminka čekala miminko a Klementýnka podala obrázek Okrovi, to byla přezdívka, což byl její bratr a ten ho měl podat zase otci. Klementýnka s otcem totiž nemluvila, protože ona sama nejedla maso a otec ano. Otec jí obrázek pochválil, nicméně z pohledu Klementýnky ho shodil a ona hlučně odešla zpět do pokojíčku, kde obrázek popsala titulem Plačící kráva, který následně přepsala na Lkající. Pak se vrátila, bratra překřtila na kapustu, aby podal obrázek otci.  
Otec se snažil, aby to Klementýnka pochopila. Paní Jakobová pro jejich rodinu upekla sekanou, protože maminka byla moc unavená, když čeká zrovna další miminko. Chtěla jim pomoct a tak by to bylo velmi hrubé, nesníst tu sekanou. Tak se otec pokoušel to vše dceři vysvětlit. Klementýnka od té doby s otcem nepromluvila ani slovo a nyní málem ano, když mu chtěla říct, že jestli to nebylo hrubé vůči té krávě v sekané.
Když nastoupila do autobusu, byla tam její kamarádka Margareta, které si Klementýnka hned na otce stěžovala. Od doby, co se z ní stala vegetariánka, tak ani maminka, ani bratr nejedí maso. A otec v sobotu večer snědl sekanou. Už s ním nemluvila jeden den, třináct hodin a 21 minut. Margareta ji to ještě schválila s tím, že se jedná o terapii tichem a dá se tím i docela dost dosáhnout. Margaretina maminka připravovala svoji svatbu a její dcera se do toho dosti pletla, a to dost svérázným způsobem.
Když jí Margareta přednesla svoje návrhy, mezi kterými byl například speciální druh mávání z balkónu, saténová vlečka, kterou ponese 14 lokajů, jízda kočárem a stovce dalších detailů, tak řekla jen slovo ne. Margareta od té doby dělala, že je její maminka neviditelná, kromě toho, že s ní nemluvila tři dny. Margareta Klementýnce radila, aby to zkusila s otcem. Prostě, aby se pro ni stal neviditelným. Na to Klementýnka je dodala, že to asi nedokáže.
mnoho knih
Je to knížka pro děti a mládež, která pojednává o Klemetýně, která se s otcem nebaví, protože snědl krávu v sekané a jelikož je ona sama vegetariánka, tak mu to nemůže odpustit. Horší doba nastane, když maminka odjede do porodnice a Klementýnka bude muset být s otcem sama. Nakonec se vše v dobré obrátí. I margareta si nakonec užije svatbu svojí maminky i bez svých potrhlých nápadů.