I muži mají své dny

Průzkum, který byl dlouhodobě prováděn, přinesl velmi překvapivé výsledky. Přinesl totiž to, že ženy nejsou jediné bytosti, které pravidelně trápí hormony. Ať už chceme nebo ne, i muži prostě mají své dny. Nejen kalendář do kapsy a krabička s brufeny by měla být výbavou žen. Měla by být i výbavou každého muže.
Opravdu je tomu tak. Měsíční cykly postihují i muže. Intenzita jejich hormonů je někdy mnohem vyšší než u jejich partnerek. Možná se teď tomu divíte, ale opravdu je tomu tak.
pěst na bradě
Podle průzkumu se prý muži potýkají s hormonálními válkami každý den. Hladina testosteronu se totiž u nich mění každých 24 hodin. Nejedná se ale pouze o únavu z práce nebo vyčerpání z návštěvy tělocvičny.
Každá žena by si měla zapamatovat, že pokud na jejího přítele něco takového padne, nesmí mu to vyčítat. Raději bude lepší dopřát mu sprchu a šálek horké kávy. V boji s přírodou prostě nikdo nic nezmůže. Stejně tak by muži měli respektovat své přítelkyně, když na ně přijde menstruace.
Není se tedy čemu divit, že se muži mnohdy oddají televizi a to namísto toho, aby se s námi vydávali na postelová dobrodružství.
Na rozdíl od ženských period jsou ty mužné ale individuální. Jejich průběh se dokonce liší a to případ od případu.
Jestli je ale něco, co většinu mužů spojuje v určitých obdobích, pak jsou to syndromy, které my ženy známe jako PMS. Podle psychologů mohou muži v jistých fázích pociťovat úzkost nebo dokonce přecitlivělost. Ta je způsobena nejen hormonálními ale i biochemickými změnami v jejich těle.
chlap v dešti
Mužský cyklus tím ale rozhodně nekončí. Ze studie dokonce vyplynulo i to, že muži procházejí různými vlnami, které závisí na ročním období.
V rámci sezónních cyklů je hladina testosteronu nižší a to v dubnu. Vyšší zase naopak v listopadu.
Dá se tedy říct, že s příchodem podzimu začíná pro dámy nová sezóna.