Domácí zdravotnické služby

Ptáte se, v čem vám může být domácí péče prospěšná? Kromě toho, že nebudete na všechno sami, vám může výrazně zkrátit dobu léčby. Zdravotnická asistentka k vám může docházet každý den a pomáhat vám s činnostmi, které jsou pro vás obtížné či je bez pomoci druhé osoby vůbec nezvládnete.

 Peníze a stetoskop

Domácí zdravotnické služby si můžete objednat buď sami, nebo vám je může předepsat váš ošetřující lékař. V případě, že vám tyto služby předepíše váš lékař, budou plně hrazeny ze zdravotního pojištění, nemusíte tedy doplácet vůbec žádnou částku.

 

Bojíte se, že vám bude přidělen nekvalifikovaný personál? To nemusíte, zdravotnické služby poskytují pouze certifikované zdravotní sestry, které se věnují ošetřovatelským úkonům tak, jak je předepíše váš ošetřující lékař.

 

Zdravotní sestra vám tedy může aplikovat injekce, provádět rehabilitační cvičení, měřit krevní tlak, měřit hladinu cukru v krvi apod. Pokud máte rodinného příslušníka, kterému moc času života nezbývá, může mu zdravotní sestra poskytovat veškerou péči. Umírající tak nemusí trávit čas sám v nemocničním oddělení, ale může mít milou a zdravotnicky proškolenou společnost.

 Lékař a ruce

Jedinou nevýhodou těchto služeb je, že v případě, kdy vám je nenapíše lékař, jsou poměrně drahé. U závažných onemocnění je ale lékaři předepisují, nemusíte se tedy obávat, že by bylo nutné trávit v nemocničním zařízení několik týdnů, pokud to nebude opravdu nutné. V případě, kdy pacientovi hrozí zdravotní riziko, nemůže být z nemocnice propuštěn, a to ani v situaci, kdy má domácí péči zajištěnou. Důvod je prostý, sestra není při poskytování domácí zdravotnické péče s pacientem 24 hodin denně a je proto riskantní nechávat klienta v domácím prostředí. Takoví pacienti ovšem domácí péči většinou ani nevyžadují, protože sami moc dobře vědí, že se o sebe sami nedokáží postarat a jsou s tím spojena velká zdravotní rizika.